Festiwal Pieśni Maryjnej - Kunice 2016

Miesiąc maj jest w szczególny sposób poświęcony Maryi - Matce Boga i naszej Matce. W dniu 29 maja 2016r. tradycyjnie już w Kościele  pw. św. Wawrzyńca w Kunicach odbył się Festiwal Pieśni Maryjnej. Uroczystość  rozpoczęto od popołudniowej Mszy Świętej  celebrowanej przez  księdza proboszcza Ryszarda Stylskiego. Następnie  mieszkańcy gminy Sławno zebrali się na placu przed kościołem gdzie odbyły się występy artystyczne . Organizatorem przedsięwzięcia był  Wójt Gminy Sławno i Gminny Ośrodek Kultury w Sławnie oraz proboszcz Parafii Kunice.

Otwarcia imprezy dokonał wójt Tadeusz Wojciechowski, który powiedział, że w tradycji narodu polskiego i wielu pokoleń, Maryja jest najważniejszą z matek, która opiekuje się swymi dziećmi i to jej dedykowany jest festiwal, jako swoiste wotum wdzięczności. Następnie przedstawiciele władz samorządowych, KGW i GOK złożyli kwiaty przed obrazem Matki Bożej.

Po otwarciu festiwalu jako pierwsze przed publicznością zaprezentowało się rodzeństwo z Grążowic, Karolina i Mateusz Sobczykowie, którzy wykonali pieśń pt. " Matka".  Po nich swoje pieśni śpiewały Koła Gospodyń Wiejskich z: Kunic, Olszowca, Antoninowa, Prymusowej Woli,  Szadkowic, Ostrożnej, Dąbrówki-Trojanów, Wincentynowa  i  zespoły folklorystyczne:  ? Kamienianka? z Kamienia, ?Kozenianka? z Kozenina, ? Słowiki? ze Sławna i ? Róża? z Gawron oraz zespół  ? Białe Łabędzie? ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Olszowcu.

Na zakończenie uroczystości wszystkim wykonawcom zostały wręczone upominki. Wręczenia dokonali: Wójt Gminy Sławno Tadeusz Wojciechowski, Przewodniczący Rady Gminy Sławno Arkadiusz Knap,  Wiceprzewodniczący Rady Gminy Sławno Stanisław Zdulski, Sekretarz Gminy Sławno  Zbigniew Wilk, Przewodnicząca Gminnej Rady KGW  Marianna Śmiechowska,  Proboszcz Parafii Kunice  ks. Ryszarda Stylski, Proboszcz Parafii Sławno ks. kanonik Adam Stępień , Proboszcza Parafii Kamień ks. Andrzej Wróblewski, Kapelan Zgromadzenia Sióstr Prezentek w Psarach ks. kanonik Jan Medaj, Wikariusz  ks. Wojciech Wojtyniak, kierownik Referatu Oświaty, Promocji, Kultury i Sportu   Halina Biskup.

Organizatorzy pragną serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom Festiwalu Pieśni Maryjnych  za radość ze śpiewania , za zaangażowanie  i energię wkładaną w prezentacje artystyczne, zapraszając jednocześnie za rok.