Festiwal Pieśni Maryjnej - Kunice 2017

W dniu 28 maja 2017r. tradycyjnie już w kościele  pw. św. Wawrzyńca w Kunicach odbył się Festiwal Pieśni Maryjnej, którego organizatorami byli:  Wójt Gminy Sławno i Gminny Ośrodek Kultury w Sławnie. Po modlitwie na placu przed kościołem licznie zebrani widzowie, mogli obejrzeć występy KGW i zespołów folklorystycznych. Symbolicznym otwarciem festiwalu było złożenie bukietu czerwonych róż przed obrazem Maryi przez wójta Tadeusza Wojciechowskiego, przewodniczącego Rady Gminy Arkadiusza Knapa, gminną przewodniczącą KGW Mariannę Śmiechowską i kierownika GOK Zuzannę Broszczyk.

Festiwal maryjny rozpoczął koncert wyjątkowego gościa. Pochodząca z Wygnanowa Anna Kubicka-Płodzich zaprezentowała utwory Bułata Okudżawy, Mieczysława Szcześniaka i Kuby Badacha. Poezja śpiewana, wykonywana na plenerowej scenie, w blasku zachodzącego słońca była niezwykłą ucztą dla oczu i uszu. Po takim występie przyszedł czas na występy KGW i zespołów folklorystycznych. Przed festiwalową publicznością zaprezentowały się kolejno: KGW z Kunic, zespół ? Białe Łabędzie?  ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Olszowcu, KGW z Antoninowa, KGW z Grudzenia Las, KGW z Trojanowa i Dąbrówki, KGW ?Niebowianki ? z Wincentynowa, KGW z Antoniówki, zespół folklorystyczny ?Kamienianka? z Kamienia, KGW z Prymusowej Woli, zespół folklorystyczny   ?Kozenianka? z Kozenina?, KGW z Psar, zespół folklorystyczny ?Słowiki? ze Sławna, KGW z Wygnanowa, zespół folklorystyczny ? Róża ? z Gawron.

Na zakończenie uroczystości wszystkim wykonawcom zostały wręczone upominki. Wręczenia dokonali: Wójt Gminy Sławno Tadeusz Wojciechowski, Przewodniczący Rady Gminy Sławno Arkadiusz Knap,  Proboszcz Parafii Kunice  ks. Ryszarda Stylski, Proboszcz Parafii Sławno ks. kanonik Adam Stępień, Proboszcza Parafii Kamień ks. Andrzej Wróblewski, Kapelan Zgromadzenia Sióstr Prezentek w Psarach ks. kanonik Jan Medaj, Proboszcz Parafii Kraśnica ks. Jacek Bajon,  ojciec Ryszard  Żuber  z parafii pw. św. Anny w Smardzewicach. Po wręczeniu upominków wszyscy uczestnicy uroczystości  odśpiewali ?Apel Jasnogórski?.

Festiwal realizowany od 2007r. jest  pięknym przeżyciem artystycznym i ważnym wydarzeniem religijnym, który stanowi stały element oferty kulturalnej gminy Sławno.