FINAŁ LOKOMOTYWĄ PO WIEDZĘ 2018

FINAŁ LOKOMOTYWĄ PO WIEDZĘ 2018

    9 czerwca w Łódzkim Domu Kultury podsumowano projekt ekologiczno-artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego „Lokomotywą po wiedzę”, w którym wzięło udział kilkaset dzieci z 21 instytucji kultury regionu łódzkiego. Podczas blisko 3 miesięcy dzieci uczestniczyły w warsztatach zorganizowanych w : Politechnice Łódzkiej, Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, Łódzkim Domu Kultury oraz w regionalnych ośrodkach kultury. Rozstrzygnięto konkurs w czterech kategoriach : najbardziej ekologiczny kostium do spektaklu teatralnego „Zielona rewolucja”, najbardziej ekologiczna scenografia do spektaklu „Zielona rewolucja”, wykonanie ekologiczne spektaklu teatralnego „Zielona rewolucja”, najlepszy scenariusz autorski ekologicznego spektaklu „Zielona rewolucja”.

Miło nam poinformować, że Gminny Ośrodek Kultury w Sławnie otrzymał  wyróżnienie w kategorii najbardziej ekologiczna scenografia do spektaklu teatralnego. W projekcie uczestniczyli uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej im. W. i H. Ossowskich w Kunicach.

Honorowy Patronat nad przedsięwzięciem sprawował Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień. Projekt został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.