GMINNY KONKURS NA RODZINNĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ

Wójt Gminy Sławno

Gminny Ośrodek Kultury w Sławnie

Cel konkursu:

Celem konkursu jest propagowanie tradycji związanej ze Świętami Wielkanocnymi, pogłębienie wiedzy na temat symboliki i znaczenia palmy w obrzędowości ludowej.

Konkurs stwarza okazję do międzypokoleniowej działalności artystycznej oraz wymiany wiedzy na temat zanikającego zwyczaju własnoręcznego robienia palm.

Zasady uczestnictwa:

1. Konkurs  skierowany jest do  uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Sławno.

2. Konkurs przeprowadzony jest w 3 kategoriach wiekowych:

• szkoły podstawowe - klasy: I - III
  • szkoły podstawowe - klasy: IV - VI
  • gimnazja

3.Konkurs odbywa się w dwóch etapach:  szkolnym i gminnym

Etap szkolny zostanie przeprowadzony przez szkołę. Szkolne komisje konkursowe powołuje dyrektor szkoły.

W etapie gminnym biorą udział zwycięzcy etapu szkolnego /I, II, III miejsca/ z określonych grup wiekowych, zakwalifikowane przez szkolne komisje konkursowe. Gminną  komisje konkursową powołuje organizator konkursu.

4. Praca konkursowa może zostać wykonana wspólniez rodzicami, dziadkami lub rodzeństwem.

Praca konkursowa.

1. Palma może być wykonana z żywych lub suszonych roślini materiałów papierniczych. Praca powinna twórczo nawiązywać do tradycyjnej palmy wielkanocnej /forma wykonania palmy powinna nawiązywać do tradycji i motywów charakterystycznych dla regionu opoczyńskiego/. Nie dopuszcza się użycia sztucznych elementów dekoracyjnych /sztuczne kwiaty, dekoracje z plastiku, etc./

2. Do pracy powinna być przymocowana karteczkaz następującymi danymi: imię i nazwisko uczestnika, wiek uczestnika, dane kontaktowe ( adres, e-mail, telefon).

3. Nadesłanie prac na konkurs jest równoważne z wyrażeniem zgody na wystawienie prac i podaniem danych osobowych twórców oraz nazw placówek uczestniczących w konkursie na stronie internetowej www.gok.ugslawno.pl

Kryteria oceny prac konkursowych:

1. Głównym kryterium oceny prac będą walory artystycznei estetyczne, rodzaj wykorzystanych materiałów oraz nawiązanie do tradycji regionalnej.

2. Prace uszkodzone nie będą brane pod uwagę.

3. Oceny prac dokona jury powołane przez organizatora.

4. Ocena prac odbywać się będzie w trzech kategoriach:

- klasy I-III

- klasy IV-VII

- gimnazjum.

Przyznane zostaną I, II i III miejsca w każdej kategorii. Jury może przyznać dodatkowe wyróżnienia w zależności od poziomu prac.

Miejsce i termin składania prac:

1. Prace dostarczyć należy do dnia 16 marca 2018 r. do Gminnego Ośrodka Kultury w Sławnie.

2. Osoby nagrodzone i wyróżnione zostaną powiadomione telefonicznie w terminie do dnia 23 marca 2018r.

3. Ogłoszenie wyników konkursu oraz  wręczenie nagród nastąpi w Niedzielę Palmową w dniu 25 marca 2018r.

Ustalenia końcowe:

1. Prace konkursowe zostaną zaprezentowane podczas wszystkich mszy św.  w Niedzielę Palmową w dniu 25 marca 2018r.

2. Wyniki konkursu zamieszczone zostaną na stronie internetowej ? www.gok.ugslawno.pl

3. W sprawach nie objętych regulaminem decyduje organizator.

4. Organizator zastrzega sobie prawo zatrzymania wszystkich prac.

Kontakt:

Gminny Ośrodek Kultury w Sławnie