Gminny Konkurs na rodzinną palmę wielkanocną- wyniki

Gminny Konkurs na rodzinną palmę wielkanocną- wyniki

W minina niedzielę obchodziliśmy Niedzielę Palmową, już po raz XI w naszej gminie odbył się Gminny Konkurs na Rodzinną Palmę Wielkanocną, którego organizatorem był Wójt Gminy Sławno i Gminny Ośrodek Kultury.

Celem konkursu było propagowanie tradycji związanej ze Świętami Wielkanocnymi, pogłębienie wiedzy na temat symboliki i znaczenia palmy w obrzędowości ludowej.

W konkursie wzięli udział uczniowie ze Szkół Podstawowych z terenu gminy Sławno. Na konkurs wpłynęło 85 palm więc komisja konkursowa miała niełatwe zadanie, by wybrać tą najładniejszą. Wszystkie były wyjątkowo piękne, kolorowe i radosne. Ich stworzenie wymagało dużo pracy i inwencji twórczej oraz zaangażowania całej rodziny. Komisja dokonała oceny prac wg następujących kryteriów: nawiązanie do tradycji regionalnej, walory artystyczne i estetyczne oraz rodzaj wykorzystanych materiałów.

Przyznano nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych.

Kategoria klas I – IV

I miejsce - Hanna Antosik /SP w Kozeninie i Marcel Dusiński /SP w Kunicach/, II miejsce - Antoni Antosik / SP w Kozeninie/, Oliwia Grabowska /SP w Kunicach /Helena Klimek /SP w Szadkowicach/, III miejsce - Amelia Kawecka i Anna Kawecka / SP w Szadkowicach/, Stanisław Dębowski / SP w Celestynowie/

Wyróżnienia: Nikola Wróblewska i Antoni Pawlak /SP w Szadkowicach/, Filip Krawczyk, Kacper Jurek i Jakub Trzciński /SP w Kunicach/, Lena Kołodziejczyk /SP w Szadkowicach/, Kamila Franas /SP w Kamieniu/, Aleksandra Śmigiel /SP w Sławnie/, Ilona Franas /SP w Kamieniu/, Anastazja Gradek /SP w Szadkowicach/, Michał Makuch /SP w Celestynowie/, Dawid Janowski, Igor Łukomski, Lena Spętana, Klara Tarnowska i Maja Janowska /SP w Zachorzowie/.

Kategoria klas V-VIII

I miejsce -Krzysztof Podwysocki / SP w Kunicach/ i Amelia Kurzyk /SP w Sławnie/, II miejsce - Faustyna Musiał /SP w Kamieniu/ i Jakub Kupis /SP w Szadkowicach/, III miejsce - Alicja Kurzyk /SP w Sławnie/, Kacper Filip /SP w Zachorzowie/

Wyróżnienia: Kacper Trzciński /SP w Kunicach/, Natalia Nockowska /SP w Kamieniu/, Filip Stolarek /SP w Sławnie/, Gabriel Dębowski /SP w Celestynowie/, Hubert Filip z Zespołu Szkół Samorządowych w Prymusowej Woli, Oliwia Włodarczyk i Szymon Kurzyk /SP w Sławnie/, Szymon Pogorzała /SP w Szadkowicach/, Julia Kowalczyk /SP w Sławnie/.

Laureatom gorąco gratulujemy oraz dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.