Kolejne spotkanie z cyklu "Z życia Reymontowskiej wsi"

W związku z realizacją projektu pn. ?Z życia Reymontowskiej wsi? w  filii bibliotecznej w Gawronach zorganizowano spotkanie na które zaproszono uczniów klasy VII a z PSP im. Wandy i Henryka Ossowskich w Kunicach wraz z wychowawczynią panią Emilią Daroch- Kuletą. Uczniowie wysłuchali informacji o życiu i twórczości Władysława Stanisława Reymonta, a także obejrzeli prezentację dotyczącą I tomu powieści ?Chłopi? ? ?Jesień?, gdzie został ukazany realistyczny obraz życia zbiorowości chłopskiej z początków XX wieku. Później uczniowie uczestniczyli w zabawie polegającej na losowaniu karteczek z dawnymi nazwami przedmiotów i  wyjaśnianiu do czego były one dawniej używane, co dla niektórych okazało się dużym wyzwaniem.

Dzięki przeprowadzonym zajęciom uczniowie zapoznali się z życiem mieszkańców polskiej wsi przełomu wieków, a także kulturą, obyczajowością i tradycjami, które odeszły już w zapomnienie.

Wydarzenie  zorganizowano w ramach realizacji projektu pt.? Z życia Rejmontowskiej wsi? dofinansowanego ze środków  Łódzkiego Dom Kultury- Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego.