KONKURS NA RODZINNĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ

Organizator konkursu:

Wójt Gminy Sławno, Gminny Ośrodek Kultury w Sławnie

Cel konkursu:

Celem konkursu jest propagowanie tradycji związanej ze Świętami Wielkanocnymi, pogłębienie wiedzy na temat symboliki i znaczenia palmy w obrzędowości ludowej.

Konkurs stwarza okazję do międzypokoleniowej działalności artystycznej oraz wymiany wiedzy na temat zanikającego zwyczaju własnoręcznego robienia palm.

Zasady uczestnictwa:

Do udziału w konkursie zapraszamy dzieci z terenu Gminy Sławno  w wieku szkolnym  /szkoły podstawowe i gimnazja/.

1. Praca konkursowa może zostać wykonana wspólnie  z rodzicami, dziadkami lub rodzeństwem.
  2. Uczestnikami konkursu nie mogą być grupy przedszkolne.
  3. Szkoły zgłaszają do konkursu maksymalnie 10 prac.

Praca konkursowa:

1. Na konkurs należy dostarczyć jedną własnoręcznie wykonaną palmę   wielkanocną.
  2. Palma może być wykonana z żywych lub suszonych roślin i materiałów papierniczych. Prace powinny twórczo nawiązywać do tradycyjnej palmy wielkanocnej. Nie dopuszcza się użycia sztucznych elementów dekoracyjnych  ( sztuczne kwiaty, dekoracje z plastiku, etc.)
  3. Do pracy powinna być przymocowana karteczka  z następującymi danymi: imię i nazwisko uczestnika, wiek uczestnika, kto pomagał w pracy, dane kontaktowe ( adres, e-mail, telefon).
  4. Nadesłanie prac na konkurs jest równoważne z wyrażeniem zgody na wystawienie prac i podaniem danych osobowych twórców oraz nazw placówek uczestniczących w konkursie na stronie internetowej www.gok.ugslawno.pl

Kryteria oceny prac konkursowych:

1. Głównym kryterium oceny prac będą walory artystyczne i estetyczne, rodzaj wykorzystanych materiałów oraz nawiązanie do tradycji regionalnej.
  2. Prace uszkodzone nie będą brane pod uwagę.
  3. Oceny prac dokona jury powołane przez organizatora.
  4. Ocena prac odbywać się będzie w trzech kategoriach:

- klasy I-III,  klasy IV-VI,  gimnazjum.

Przyznane zostaną I, II i III miejsca w każdej kategorii. Jury może przyznać dodatkowe wyróżnienia w zależności od  poziomu prac.

Miejsce i termin składania prac:

1. Prace dostarczyć należy do dnia 14 marca 2016 r. do Gminnego Ośrodka Kultury w Sławnie.
  2. Osoby nagrodzone i wyróżnione zostaną powiadomione telefonicznie   w terminie do dnia 18 marca 2016r.
  3. Ogłoszenie wyników konkursu oraz  wręczenie nagród nastąpi w niedzielę palmową w dniu 20 marca 2016r.

Ustalenia końcowe:

1. Prace konkursowe zostaną zaprezentowane podczas wszystkich Mszy św.  w niedzielę palmową w dniu 20 marca 2016r.
  2. Wyniki konkursu zamieszczone zostaną na stronie internetowej ? www.gok.ugslawno.pl
  3. W sprawach nie objętych regulaminem decyduje organizator.
  4. Organizator zastrzega sobie prawo zatrzymania wszystkich prac.

Kontakt:

Gminny Ośrodek Kultury w Sławnie, ul. Zielona 2, 26-332 Sławno, tel. 44 7551852