Tłusty czwartek w Kamieniu

Tłusty czwartek w Kamieniu

W czwartek, 20 lutego 2020 roku w Domu Ludowym w Kamieniu odbył się Tłusty Czwartek  to impreza  nawiązująca do ludowej  tradycji kończącej okres karnawału.

Współorganizatorami wydarzenia byli: Wójt Gminy Sławno, Gminna Rada KGW i Stowarzyszenie Gminy Sławno „ Tradycja i Rozwój”  oraz Gminny Ośrodek Kultury w Sławnie.

Na tłustoczwartkową uroczystość przybyli: Poseł na Sejm RP Grzegorz Wojciechowski, Poseł na Sejm RP Dariusz Klimczak, Poseł na Sejm RP Robert Telus, Senator Rafał Ambroziak, Radny Sejmiku WŁ Artur Bagieński, Radny Sejmiku WŁ Janusz Ciesielski, Wojewódzki Inspektor Weterynarii w Łodzi Włodzimierz Skorupski, dh Tadeusz Cisowski Wiceprezes ZOW ZOSP RP w Łodzi, Zdzisław Miękus Dyrektor MDK w Opocznie Wójt Gminy Mniszków  Paweł Werłos, Wójt Gminy Białaczów Barbara Goworek, Sekretarz Gminy Opoczno Janusz Klimek, Przedsiębiorcy, Dyrektorzy Szkół, Radni Rady Gminy Sławno oraz wielu znamienitych gości.

Wszystkich powitała Marianna Śmiechowska, przewodnicząca  Gminnej Rady KGW w Sławnie.  W części  artystycznej wystąpił kabaret Wesołe Babki z Kozenina przedstawiając program pt. „Szukam pracy”, który jak zawsze rozbawił publiczność do łez. Panie z Kozenina posiadają ogromny talent sceniczny, charyzmę i oryginalny humor, są wszechstronnie uzdolnione a na scenie potrafią dostarczyć wiele zabawy i emocji.

Drugą częścią imprezy była biesiada przy wspólnym stole i degustacja potraw i słodkości przygotowanych przez  Panie z 20 Kół Gospodyń Wiejskich. Były same pyszności, raj dla podniebienia. Biesiada bez muzyki i tańców nie może się obejść, więc uświetnił ją Michał  Borkowski. Zabawa była wyśmienita, nogi same rwały się do tańca, a humory wszystkim dopisywały.