Warsztaty artystyczne tworzenia ozdób techniką Tiffany'ego

W dniu 14 października w Gminny Ośrodku Kultury w Sławnie odbyły się warsztaty tworzenie ozdób techniką Tiffany'ego, które poprowadziła Ewelina Brygier. Panie z gminy Sławno przybyły na spotkanie aby dowiedzieć się na czym polega technika Tiffany'ego, zobaczyć jak prawidłowo wykorzystywać narzędzia oraz materiały do niej przeznaczone. Jak krok po kroku wykonać niewielką ale efektowną ozdobę, udoskonalając przy tym swoje zdolności manualne. Każda pani po przygotowaniu projektu, wybrała pojedyncze elementy, były to w szczególności różnokolorowe kamyki. Następnie przystąpiono do wykonywania własnej ozdoby. Najpierw brzegi kamyków zostały oszlifowane, owinięte taśmą miedzianą i wygładzane. Kolejno wszystkie części zostały posmarowane topnikiem i zlutowane cyną. I w ten sposób powstały piękne wisiorki, kolczyki czy broszki.

Dzięki warsztatom panie nauczyły się nowej techniki tworzenia ozdób jak również spędziły przyjemnie i kreatywnie wolny czas.

Warsztaty zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie Dolina Pilicy a współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 ?Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER?- poddziałania 19.4 ?Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji?.