
25 września Gmina Sławno dołączyła do grona Samorządów Przyjaznych Seniorom, otrzymując certyfikat udziału w ogólnopolskim programie „Gmina Przyjazna Seniorom – Ogólnopolska Karta Seniora”. Dokument potwierdzający przystąpienie do inicjatywy został uroczyście wręczony Wójtowi Gminy Sławno, Tadeuszowi Wojciechowskiemu, przez Marka Pilcha – Ambasadora programu Głos Seniora.
Celem Programu jest aktywizacja osób starszych oraz ułatwienie im dostępu do usług i produktów w preferencyjnych cenach. Ogólnopolska Karta Seniora, wydawana bezpłatnie osobom powyżej 60. roku życia, umożliwia korzystanie z wielu zniżek w punktach handlowych, usługowych, kulturalnych i rekreacyjnych na terenie całej Polski.
W ramach programu Gmina Sławno podejmuje działania na rzecz poprawy jakości życia seniorów, ich integracji społecznej oraz przeciwdziałania wykluczeniu. Władze samorządowe zachęcają zarówno mieszkańców po 60. roku życia do odbierania Karty Seniora, jak i lokalnych przedsiębiorców do przystępowania do programu jako partnerzy oferujący zniżki. Udział w inicjatywie to nie tylko wyraz społecznej odpowiedzialności, ale także szansa na poszerzenie grona klientów i budowanie pozytywnego wizerunku firmy jako przyjaznej seniorom.
W uroczystym spotkaniu inaugurującym udział gminy w Programie uczestniczyli: Wójt Gminy Sławno Tadeusz Wojciechowski, Zastępca Wójta Beata Szlęzak, Ambasador Głosu Seniora Marek Pilch, p.o. kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Halina Podwysocka-Pawlik wraz z pracownikami GOPS oraz licznie przybyli seniorzy z terenu Gminy Sławno. Przystąpienie do Programu „Gmina Przyjazna Seniorom” to ważny krok w budowaniu wspólnoty opartej na szacunku, solidarności międzypokoleniowej i aktywności obywatelskiej. To także konkretna odpowiedź na potrzeby rosnącej grupy mieszkańców w wieku senioralnym.