Ferie w Gminie Sławno

Ferie w Gminie Sławno

Zima w tym roku nie dopisała mimo to dzieci chętnie korzystały z różnorodnych zajęć zorganizowanych w Gminnym Ośrodku Kultury i Gminnej Bibliotece Publicznej w Sławnie, które upływały pod znakiem świetnej zabawy. Każdy zainteresowany mógł znaleźć coś dla siebie i miło spędzić wolny czas.

W pierwszym tygodniu ferii dzieci wykonywały wiele prac plastycznych m.in. maski karnawałowe i zimowe platformy ze styropianu nawiązujące do lektury szkolnej pt. ,,Zaczarowana zagroda? oraz budowały wieżę z kolorowych klocków. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się Gogle VR, dzięki którym dzieci mogły poznać różne zakątki świata oraz spróbować jazdy na nartach czy też przejechać się ekstremalną koleją górską w przestrzeni 3D.

W drugim tygodniu zajęć feryjnych dzieci wykazywały się dużą kreatywnością wykonując kolorowe pawie, śnieżne bałwanki czy też wełniane literki. Świętowaliśmy również tłusty czwartek zajadając się pysznymi pączkami. W kolejnych dniach uczestnicy chętnie i z wielkim zaangażowaniem prezentowali swoje zdolności manualne wykonując piękne laurki z okazji zbilżających się walentynek. Zabawie i śmiechom nie było końca. Zarówno młodsi jak i starsi uczestnicy chętnie korzystali z gier planszowych, piłkarzyków, bilarda oraz cymbergaja. Ostatni dzień ferii, zaskoczył nas lekkimi opadami śniegu, dlatego dzieci miały wielką radość zabawy na świeżym powietrzu. Był to doskonały czas na integrację między nimi. Wszystkie zajęcia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.

Każdego dnia odwiedzało nas duża grupa dzieci, które często przyjeżdżały z sąsiadujących miejscowości. Ferie szybko minęły w atmosferze fajnej zabawy i w pamięci najmłodszych pozostaną na długo. Uczestnicy zajęć już czekają na kolejne spotkania by ciekawie spędzić wolny czas.

Galeria zdjęć na FB.